"Pap" er ute - men Steffen og Ryan med i troppen mot VIF 2

Papa Sow måtte forlate banen etter 40 minutter mot Sundet etter det som så ut til å være en strekkskade. Det var det heldigvis ikke.

Annonse:

"Pap", som han kalles av sine lagkamerater, fikk en slags vridning i låret som er vond, men som antagelig vil rette seg i løpet av en uke, halvannen. Han vil derfor med all sannsynlighet være spilleklar igjen til andre uka i august.

Ryan Doghman har også vært ute noen uker nå med en strekk-tilstand, men har nå fått et par gode treninger i beina, og er i alle fall med i troppen mot VIF 2 i morgen. Kanskje lyn-vingen er klar for et aldri så lite innhopp?

Det samme er faktisk også Steffen Hjelmtvedt, som etter at han fikk konstantert brudd i kneskålen i slutten av mai, har trent seg møysommelig og gradvis opp igjen, og det ser ut til å ha forløpt så bra som man håpet. Steffen har trent for fullt de siste dagene. Nå mangler det bare litt på den fysiske formen, men den kommer nok relativt fort. 

Les den saken her: Steffen satt på sidelinja

Vi ser fram til å få alle gutta fit-for-fight utover høsten!

Annonse fra Obos-ligaen:
Publisert: 28.07.2017, oppdatert: 28.02.2018
Skrevet av: Anne Thoresen/ Foto Marius Mykleset