
Sørum er signert!
Det rykende ferske SyljuåsenAkademiet leverer sin første profesjonelle spiller til A-laget! a-laget OBOS-ligaen SyljuåsenAkademiet
Unggutten Elias Sørum (17) begynner å bli et kjent fjes rundt A-laget til Raufoss, og det har lenge summet flittig blant supporterne om talentet fra Nordre Land etter flere solide treningskamper i vinter. Nå kan vi endelig fortelle at han har signert en avtale for tre år, og skal dermed være med klubben inn i fremtida, og minst ut 2027.
- Jeg er veldig glad for å ha signert kontrakt med klubben. Trives godt her og med spillergruppa, og gleder meg til å jobbe hver dag for å bli bedre. Kontrakten er en fin anerkjennelse å få, sier Elias fornøyd.

Hovedtrener Tom Dent har på sin side, lenge ønsket seg penn på papir, og fikk endelig "viljen sin".
Elias har stort potensial. Han er kvikk, god en- mot -en, og har masse energi i spillet sitt. Nå skal han få tid og rom til å vokse inn i rollen og laget, så tror vi på store ting fra han i årene framover.
— Tom Dent, hovedtrener
Det var god stemning blant onsdagskafeens mange engasjerte da det ble hintet litt om denne signeringen, så det er helt tydelig at mange har trua på elektro-lærlingen fra Dokka.
Elias får draktnummer 29, og blir med det den 4. lokale unggutten under 18 år som signerer kontrakt med klubben i 2024/2025.
Vi gleder oss til å følge Elias i årene som kommer!
💛🖤